- Формування інвестиційних чинників раціонального землекористування в області

- Об`єкти нерухомого майна, які потребують реконструкції, перелік будівель, приміщень, земельних ділянок, які надаються або можуть бути надані в оренду

- Реєстр вільних земельних ділянок Запорізької області

- Перелік підприємств банкрутів у Запорізькій області

  Инвестиционный портал города Мелитополя


Яндекс.Метрика


Каталог сайтов

Каталог сайтов

Каталог для сайтов


Каталог сайтов «ua24.biz»
Rambler's Top100
Каталог сайтов Украины
UkrDom - всеукраинский портал
Український рейтинг TOP.TOPUA.NET


ЗЕМЕЛЬНІ РЕСУРСИ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

Формування інвестиційних чинників раціонального землекористування в області

  В результаті земельних перетворень, проведених в Україні протягом 1991-2012 р.р., відбулися значні зміни в земельних відносинах, організаційно-правових і організаційно - територіальних формах землекористування та формах власності на землю.

 Земельному фонду Запорізької області притаманна певна двоїстість: з одного боку, в її ґрунтовому покриві переважають родючі чорноземні ґрунти, з другого – процеси деградації ґрунтів охоплюють практично всю її територію. В цьому важливу роль відіграють фактори, що пов’язані з використанням земель.

Земельний фонд Запорізької області складає 2718,3 тис. га. Сільськогосподарські угіддя займають площу 2242,2 (82,5%) тис. га, в тому числі рілля – 1904,1 тис. га, багаторічні насадження – 38,6 тис. га, сіножаті – 83,5 тис. га, пасовища – 216 тис. га.

Використання деградованих та малородючих ґрунтів, безпідставно включених до складу орних земель, завдають щорічно збитків на кожному гектарі, оскільки виробничі витрати на них не компенсуються отриманими врожаями. Крім того наносяться невиправні збитки екологічного характеру за рахунок змиву родючого шару ґрунту . Втрати від ерозії вимірюються десятками мільйонів гривень на рік, знищуються найродючіші шари ґрунту та його найважливіша складова – гумус.

В Запорізькій області по даних земельного обліку налічується 1212,7 тис.га еродованих сільськогосподарських угідь, у тому числі 1025,4 тис.га ріллі. Із загальної площі еродованих земель виокремлено 293,2 тис.га земель гіршої якості, які непридатні для сільськогосподарського використання.

Близько 3,1 тис.га відноситься до земель рекреаційного призначення, 70,1 тис.га – природоохоронного та 1,3 тис.га – історико-культурного призначення.

Крім того, золотим фондом області є особливо цінні ґрунти.

Поняття особливо цінні ґрунти розглядаються в двох аспектах:

- ґрунти особливо цінні, загальнодержавного рівня;

- регіональні особливо цінні ґрунти.

Перелічені вище категорії земель є земельним фондом інвестиційно-привабливих земель, а саме:

1.Особливо цінні землі – для сільськогосподарського виробництва, як резерв для отримання стабільних високоврожайних сільськогосподарських культур.

2. Землі рекреаційного, природоохоронного та історико-культурного призначення -для розвитку об’єктів відпочинку, пансіонатів, фізичної культури та спорту, туристичних баз, кемпінгів, туристично-оздоровчих таборів, будинків рибалок і мисливців, дитячих туристичних та спортивних таборів, інших аналогічних об’єктів комерції, бізнесу.

3. Землі гіршої якості – для будівництва об’єктів промисловості, комерції, бізнесу, тощо.

Ці землі є базовою основою для найрізноманітніших робочих проектів освоєння та впровадження різних програм, заходів планів.

Для того, щоб свідомо, грамотно, обґрунтовано здійснювати перерозподіл земель шляхом продажу, оренди чи інших трансакцій, вигідно та раціонально, з максимальною віддачею для суспільства їх використовувати потрібно, насамперед, визначитись із сучасним використанням земель та їх використанням земель на перспективу. Це дозволить правильно сформувати земельний фонд інвестиційно – привабливих земель.

Для розв’язання цієї проблеми необхідне виготовлення технічної документації зі складання Схем землеустрою щодо сучасного використання земель та їх використання на перспективу.

Аналіз виготовленої цієї технічної документації в ряді районів області показав, що в результаті виконання робіт по виокремленню земель гіршої якості, показник площі по перерозподілу земель із сільськогосподарського призначення в інші категорії збільшився майже на 70%.